top of page

Ruszyła III liga piłki ręcznej

Rozpoczęły się rozgrywki III ligi piłki ręcznej. Nasz zespół w tym sezonie będzie grał w grupie z zespołami z województw mazowieckiego i łódzkiego . W dwóch pierwszych meczach zanotowaliśmy zwycięstwo i porażkę. Na początek rozgrywek przyszło nam się zmierzyć z faworytem rozgrywek Handballem Płock. Mecz rozegrany w Białymstokiem zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości 34:20. W kolejnym meczu tym razem w Siedlcach zanotowaliśmy na swym koncie zwycięstwo w stosunki 26:20 nad miejscową Pogonią. W meczu tym już na jego początku wypracowaliśmy sobie trzy bramki przewagi. Pogoń jednak szybko potrafiła zniwelować straty i przez pierwszą połowę toczyła się wyrównana gra. Po 30 minutach gry „bramka za bramkę” gospodarze nieznacznie prowadzili 13:12. W drugiej połowie skuteczniej w defensywie zaczęli grać Słoneczni. Lepiej również prezentowali się w ataku zdobywając bramki nawet w sytuacji potrójnego wykluczenia. Białostoczanie zyskali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i do końca spotkania nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Ostatecznie MOKS Słoneczny Stok wygrał 26:20 i w drugim meczu w tym sezonie zanotował pierwsze zwycięstwo.

A już w najbliższą niedzielę ( 15.10) o godz.13 w Hali Sportowej SP nr 8, ul. Jesienna 8 drużyna MOKS-u Słoneczny Stok podejmie u siebie ekipę MKS Piotrkowianina II Piotrków Trybunalski

POGOŃ SIEDLCE - MOKS SŁONECZNY STOK - 20:26 (13:12)

MOKS: Beczko, Szymanowski – Borsuk 7, Pietraszewski 1, Dziekoński 3, Dworakowski, Łapiński, Wiski 3, Gołembicki 1, Borkowski 3, Szczepański 1, Mróz 5, Radziszewski 2.