top of page

Zapewnić sobie spokój

Po wygranej w poprzedniej kolejce zespół MOKS Słoneczny Stok utrzymali dwupunktową przewagę nad strefą spadkową. W 17. kolejce mogą ją jeszcze powiększyć. Wystarczy wygrać u siebie z GSF Gliwice. Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00.

Gliwiczanie obecnie znajdują się wyżej w tabeli niż białostoczanie i mają o cztery punkty więcej. I Również są w dobrych humorach bo udało im się w poprzedniej kolejce rozbić Constract Lubawa 5:2. Dodatkowo 19 lutego w Pucharze Polski pokonali po dogrywce Futbalo Białystok 3:2.

Zarówno MOKS jak i GSF chcą uciekać od strefy spadkowej, a biorąc pod uwagę, że GI Malepszy Futsal Leszno mierzy się w tej kolejce z KJ Toruń każde zdobyte punkty mogą być bardzo ważne w tym kontekście.

W pierwszej rundzie na podopieczni Adriana Citko na wyjeździe pokonali gliwiczan 5:4. Było to bardzo emocjonujące spotkanie i na takie same zawody liczymy w sobotę w Białymstoku.

Patrząc na sezonowe statystyki obu zespołów w oczy rzuca się bardzo wysoka ilość goli, które MOKS traci w drugiej połowie

Białostoczanie zdecydowanie więcej goli tracą w drugiej połowie. To aż 41 z wszystkich 58 trafień rywali. GSF co ciekawe jest zespołem, który strzela częściej w drugiej połowie. Czy w takim razie znów powtórzy się scenariusz, w którym białostoczanie trafiają w pierwszej połowie by potem utracić przewagę w drugiej? Miejmy nadzieję, że tak nie będzie.